Pracownia cukiernicza | Wrocław | ul. Cukrowa 1c
+48 787 936 166
slodziej.smaku@gmail.com

O nas

Cześć, jesteśmy Ania i Ola. To my stworzyłyśmy dla Was Słodzieja Smaku – cukiernię, pracownię cukierniczą i mikro kawiarnię – miejsce we Wrocławiu, dla którego zmieniłyśmy swoje życie. Zapraszamy, poznajcie nas bliżej.

Od lewej: Ania Brzozowska i Ola Senator. Zdjęcie: Alex Beryll

W 2018 roku postawiłyśmy wszystko na jedną kartę i zaczęłyśmy spełniać swoje marzenia. Znalazłyśmy kameralne miejsce na wrocławskim Gaju i otworzyłyśmy tam pracownię cukierniczą, którą nazwałyśmy „Słodziej Smaku”, a już po dwóch latach przeniosłyśmy się do większego lokalu na Klecinie, gdzie aktualnie znajduje się nasza cukiernia.

 Jedna z nas jest z wykształcenia biologiem, druga filologiem klasycznym. Pracowałyśmy wcześniej między innymi w laboratorium i jako pilot wycieczek. Ania od zawsze uwielbiała piec, Ola zakochała się w sztuce cukierniczej podczas pobytu we Francji. W szkole kulinarnej miała pierwotnie zgłębiać techniki gotowania, a odkryła pasję do pieczenia. Z Gastronomicom International Culinary Academy wróciła z nową misją. Potem odbyła staż w nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Les Oliviers w Bandol pod opieką znanego szefa kuchni Jérémy’ego Czaplickiego. Tam zajmowała się właśnie deserami. I tak to się wszystko zaczęło.

Kochamy jeść, kochamy dobre jedzenie! Doceniamy miejsca, w których stawia się na smak ale i na jakość, w których nie idzie się na skróty i w których nie uznaje się kompromisów. I taki jest właśnie Słodziej Smaku. W wypiekach nie stosujemy margaryny, jajek w proszku, polepszaczy, stabilizatorów, sztucznych aromatów i gotowych mieszanek. Wszystko powstaje w naszej pracowni, z dekoracjami włącznie, które są prawie w 100 % jadalne. 

Tworzymy dla Was ciasta, ciasteczka, torty, babeczki, bezy, eklerki i inne słodkości z naturalnych składników. Używamy prawdziwego masła, jaj z wolnego wybiegu, czekolady, same robimy konfitury owocowe, kremy i musy. Tradycyjne receptury naszych babć łączymy z inspiracją francuskimi przepisami. Cukiernictwo jest dla nas krainą nieograniczonych możliwości, dlatego malinę łączymy z werbeną, mango z marakują, a nasze ptysie mają chrupiącą maślaną skorupkę. Przygotowujemy też słodkości na zamówienie.

Dziękujemy za każde miłe słowo skierowane do nas bezpośrednio i każdy komentarz na Facebooku i Instagramie. Za każde odwiedziny, uśmiech i pomruk zadowolenia. Obiecujemy uszczęśliwiać Was naszymi słodkościami dopóki starczy nam sił!

Zapraszamy do Słodzieja Smaku.

Ania i Ola